Jak nosit trenchcoat

Jaro jde ruku v ruce s trenchcoaty! Jak a s čím je kombinovat radí naše stylistka Renata Drdulová. Slavný jarní kabátek proslavila herečka Audrey Hepburn v nestárnoucím snímku Snídaně u Tiffanyho. Humphrey Bogart jej pak představil ve filmu Casablanca a dostal tak klasický béžový svršek i do pánských šatníků. Trenchcoatu položil základ Thomas Burberry, který přišel s nepromokavým zákopovým kabátem. Ten ocenil nejeden britský voják během první světové války.  A protože se kabát osvědčil, usídlil se jak v dámských, tak i pánských šatnících a v průběhu let nabírá na množství barev a lehkých obměn střihů.

 

Pro trenchcoaty jsou typické nárameníky, které zdobí obě ramena a uchovávají původní vojenský dojem. Stejně tak k plášti patří dvouřadé zapínání, dnes už ale narazíme i na trenchcoaty pouze s jednořadovým. Zašité kapsy u tohoto kabátu najdeme jen zřídka, trench má většinou  klasické, do kterých hluboko mít nebudete. Charakteristickým rysem pro trenchcoat jsou klopy a pásek, který hezky zvýrazní pas. Reny zvolila klasickou kombinaci hnědého pláště s bílou košilí, která je oživena mašlí. Jednoduchý denim na kalhotách jde s dobou a evokuje dojem ustřižených nohavic. Jako třešničku na dortu Reny obula kotníčkové červené lodičky a její outfit si tak vysloužil naši velkou pochvalu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pepe Jeans – Trenchcoat

Broadway – Halenka

Pepe Jeans – Džíny

Carinii – Lodičky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trenchcoat je nejčastěji ve dvou různých délkách – do půli stehen a po kolena. Druhý, který Reny vybrala, je v černé barvě s již zmiňovaným jednořadým zapínáním. Právě černá sekunduje hnědé a je námi ženami velmi oblíbená. V tomto případě Reny trenchcoat kombinuje s bílými krajkovými šaty a zlatými balerínkami.

 

Černý trenchcoat

G-Star Raw – Kabát

Kiss my dress – Šaty

Gino Rossi – Balerínky

 

Třetí, často používanou barvou je námořnická modř. Dnes už je trench k sehnání v mnoha barvách a vyhotoveních, ale ten klasický, původní byl šit z tvrdé nepromokavé látky. Elegantní kabát lze kombinovat i s casual kousky, například červenými slip-on teniskami, pruhovanou sukní a trikem.

Jak vybrat správnou velikost trenchcoatu? Je třeba si odpovědět na otázku, kam a s čím ho budeme nejvíce nosit. Důležité je, aby trench seděl v ramenou a padnul nám dobře i  přepásaný. Drobné ženy by si měly dát pozor, aby je kabát příliš nepohltil a nebyl jim příliš velký.

 

G-Star Raw – Kabát

Only – Halenka

Vero Moda – Sukně

Carinii – Tenisky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další barvou trenchcoatu je růžová, ta působí velmi žensky, jemně a romanticky. Tento kabát nabírá na modernosti – má zašité kapsy a nemá klasické nárameníky. Zato má jemné stahovací pásky na rukávech, které tvoří zajímavý detail. Reny k romantické růžové zvolila květované šaty ve stejném odstínu a vytvořila tak krásný ženský celek.

Posledním kusem je trenchcoat netradičního střihu – má pouze klopy a pásek. Letní kabátek je více než vhodný na teplé podvečery, spolu s vyhrnutými rukávy a sportovními botami si s ním užijeme plno příjemných chvil.

 

Silvian Heach – Trenchcoat

Kiss my dress – Šaty

Vila – Plášť

Marco Tozzi – Tenisky

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on Google+