Jak zavázat tkaničky na botách? Vyzkoušejte tyto způsoby

Markéta
|
17 srpna 2022
|
Čtení na 3 minuty
Čtení na 3 minuty

Už od dětství se děti různými kreativními způsoby učí, jak si zavázat tkaničky na svých botách. Přestože je vázání tkaniček jednoduché, mnoho výzkumů poukazuje na to, že v současnosti umí děti spíše ovládat chytrý telefon, než si vázat tkaničky. To je velkou chybou, a proto vám přinášíme jednoduché způsoby, jak na to.

Zavazování tkaniček

Na první pohled nekomplikovaná činnost, na druhé však velká dřina pro děti, které s tím teprve začínají. Vázání tkaniček je velmi důležitou součástí bot, a to ať už z bezpečnostního hlediska nebo z toho vizuálního. Efektivním způsobem tak můžete pozvednout svůj outfit výběrem těch správných tkaniček a způsobem jejich vázání.

Způsoby, jak zavázat tkaničky na botách

Existuje několik způsobů, jakými si tkaničky na botách můžete zavázat. Některé způsoby patří mezi ty běžné, jiné mezi bezpečné, ale existují i ​​způsoby vázání tkaniček pro speciální účely. K tomu, aby bylo vázání tkaniček jednoduché, budete potřebovat kvalitní tkaničky. Tyto návody pomohou při zavazování začátečníkům, ale i zkušeným vazačům.

Běžné vázání tkaniček

Mezi běžné způsoby vázání tkaniček patří standardní uzel, tedy uzel se dvěma smyčkama a vázání na způsob Ian Knot.

Standardní uzel

Standardní uzel patří mezi nejběžnější způsoby vázání tkaniček. Podstatou vázání je vytvořit smyčku jedním koncem tkaničky, zatímco druhý konec kolem smyčky obtočíte a přes dírku uprostřed smyčku protáhnete.

Uzel se dvěma smyčkama

Uzel se dvěma smyčkama je také znám jako „zaječí ouška“. Jedná se o velmi jednoduchý uzel, který můžete naučit své děti. Pro začátek udělejte smyčku s oběma konci a poté je provlečte a jednoduše uvažte uzel. Při nesprávném uvázání a utažení se může uzel při chození rozvázat, a proto vždy na konci pořádně uzel utáhněte.

Vázání tkaniček podle Iana Knota

Ian Knot je vynálezce, který si jednoho dne uvědomil, že jedna šňůrka se mu při vázání vždy opotřebuje víc, než ta druhá. Zjistil tak, že vázání tkaniček klasickým způsobem je asymetrické. Přišel tak na způsob vázání tkaniček, který patří mezi ty nejrychlejší. Tento způsob je sice na uvazování jednoduchý, avšak na vysvětlení ne. Proto postupujte podle tohoto videonávodu.

Navlékání tkaniček

Konečný uzel se uvazuje především z toho bezpečnostního hlediska, aby se tkaničky při chůzi či při provádění sportu nerozvazovaly. Podstatou vázání tkaniček je také jejich navlékání. Jak jsme řekli, tkaničky mohou být také módním doplňkem. Chcete-li být originální, navlečte si tkaničky do bot těmito nápaditými a zajímavými způsoby.

Křížový způsob navlékání tkaniček

Křížový způsob navlékání tkaniček je ten nejjednodušší, se kterým se setkáváte u všech zakoupených tenisek. Proto si popišme ty méně používané.

Navlékání tkaniček s vynecháním dírek

Způsob navlékání šňůrek s vynecháním dírek se doporučuje používat těm, jejichž boty tlačí na nártu. Při tomto způsobu postupujte stejně jako u klasického způsobu, avšak vždy vynechejte dírky, na kterých vás boty tlačí. My doporučujeme vynechat každý druhý řádek, abyste vytvořili pěkný design bot.

Rovnoběžné navlékání tkaniček

Stejně tak tento způsob mohou využít ti, kteří mají problém s botami v oblasti nártu, případně ti se širším chodidlem. Při rovnoběžném navlékání šňůrek platí, že při postupování vzhůru byste měli vynechat vždy jedno očko ještě předtím, než přejedete šňůrkou opět na druhou stranu.

Při vázání a navlékání můžete použít tradiční černé nebo bílé tkaničky či využít ty barevné. Důležité je, aby byly tkaničky kvalitní.