Linecké sušenky podle Ivky z MasterChefa alias @ivka_fitbake

Markéta
|
20 května 2022
|
Čtení na 3 minuty
Čtení na 3 minuty

Koncem dubna odstartovala 3. edice mezinárodní fotografické soutěže. Mezi její ambasadory patří také Iva Sarauerová alias @ivka_fitbake, která navíc zasedne i v porotě a z vašich soutěžních příspěvků vybere ty nejlákavější. Načerpejte inspiraci od známé finalistky kulinářské show, která v rámci soutěže upekla obyčejně neobyčejné linecké sušenky a podělila se s námi o recept!

Zřejmě neexistuje upřímnější láska než láska k jídlu. Jídlo ovlivňuje mnoho oblastí našeho života a povzbuzuje lidi, aby podnikali kulinářské cesty při hledání nových chutí. Právě proto se jídlo stalo hlavním tématem aktuálního ročníku soutěže, která probíhá pod heslem „Art Food Inspirations“, a ve které můžete vyhrát jedinečné ceny.

Načerpejte inspiraci od Ivky

Ani tentokrát vás nenecháme na vaše kreativní nápady samotné. Inspiraci najdete třeba u Ivky (@ivka_fitbake), kterou není třeba dlouze představovat. Finalistka kuchařské soutěže pod svou vlastní značkou vyrábí dorty, dezerty, zákusky a cukroví v jedné pražské kavárně. Její „foodspiration“ jsou sušenky z lineckého těsta, které potěší všechny vaše smysly. Základem je dobré těsto, na které nám Ivka prozradila recept a my ho teď sdílíme s vámi!

Sušenky z lineckého těsta

Dobrou zprávou je, že toto těsto nejen skvěle chutná, ale zvládne ho i začátečník. Navíc přínášíme tip, jak tuto sladkost povznést na vyšší úroveň pomocí vzorovaných válečků! Na cca 20 kusů sušenek budete potřebovat:

  • 210 g hladké mouky
  • 70 g moučkového cukru
  • 140 g másla
  • 2 žloutky
  • 1 vanilkový cukr
  • 1 lžičku citronové šťávy

Postup:

Ideálně by všechny suroviny měly být pokojové teploty. Máslo a vejce si tedy vyndáme z chladničky předem. Do větší mísy si prosejeme mouku s moučkovým cukrem a zlehka promícháme. Dále přidáme máslo, vanilkový cukr, citronovou šťávu a žloutky. Nejlepší je propracovat těsto rukama, nepotřebujeme tedy metlu ani vařečku. Těsto propracováváme až do chvíle, kdy se začne tvořit drobenka. Poté jej vyklopíme z mísy na vál a vytvoříme z něj hladké těsto. Těsto by mělo být měkké, ale nesmí se moc lepit! Poté jej obalíme potravinářskou fólií a dáme alespoň na 60 minut odpočívat do ledničky. Po hodině těsto vyndáme a konečně na řadu přichází naše Folkroll válečky! Těsto vyválíme obyčejným či ozdobným válečkem a poté z něj vykrájíme kolečka nebo jiné tvary, fantazie se meze nekladou! Výtvory potom pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C asi 10 minut.

Pokud se do pečení pustíte, nezapomeňte své dílo zdokumentovat, sdílet jeho fotku na Instagramu a zapojit se tak do soutěže. Její pravidla a další podrobnosti najdete tady.