Nejmódnější boty podzimu 2022

Markéta
|
14 října 2022
|
Čtení na 3 minuty
Čtení na 3 minuty

Elegantní či ležérní, kovbojské či retro s duší – nejmódnější boty podzimu 2022 uspokojí očekávání i těch, kteří hledají v módě nesamozřejmá řešení. Zde je 5 nejžádanějších modelů letošní sezóny.

Do šatníku balíme sandály, pantofle a tenisky – uvítáme je opět za pár měsíců, s prvními jarními slunečními paprsky. Nyní se do hry vracejí kotníkové boty, lodičky, vysoké podpatky, nízké boty a galoše. Toto je naše stálá výbava na podzim a zimu. Z předních podzimních trendů jsme pro vás vybrali několik těch nejzásadnějších. Nejmódnější boty podzimu 2022 překvapí mixem stylů, retro prvky a kouzlem ultra-ženského glamour.

Ve stylu Preppy

Na podzim nic nového – vracíme se do školy. Z univerzitních zdí Oxfordu a Harvardu k nám přicházejí oxfordky. Vypasované na rovné podrážce nebo světlé platformě (což souvisí s dalším zde zmíněným trendem) doplňují podzimní obleky, pruhované šaty i ležérní denim. Žádané jsou jak klasické modely v odstínech černé a hnědé, tak designové fantazie z barevné lakované kůže. Pokud chcete vylepšit svůj outfit, zkombinujte staré školní mokasíny s barevnými ponožkami.

Návrat lodiček

Stejně jako vysoké podpatky, dokonce i lodičky – tato kombinace se zdá být spolehlivá, a tak se letos na podzim vracíme k trendu, který velmi zřetelně rezonoval zejména v roce 2000. Na výšce podpatku zde moc nezáleží. Co se počítá, je horní část boty, špička zakončená charakteristickým bodem, který prodlužuje nohy a dodává charakter každému modelu obuvi. Ale nenechte se jen zmást formou. Na podzim nepropadáme nudě, a proto musí zaujmout špičaté podpatky: s leopardím vzorem, diamantovou sponou, saténovým leskem, barokním podpatkem nebo průhlednými vsadkami.

Klub mušketýrů

Svršky! Nejen Rihanna má slabost pro kozačky po kolena. Po několika sezónách neexistence se tyto boty triumfálně vracejí, a to jak ve formě, která zeštíhluje nohy, tak v překvapivě prostorném hrbolatém svršku. Na vysokých podpatcích a na rovné podrážce – budou důstojným společníkem na podzimní výlety (a skvělá ochrana před deštěm). Ukazujeme je v celé jejich kráse v kombinaci s kraťasy, minisukněmi a šaty s hlubokým rozparkem.

Zaostřeno na podrážku

Na jedné straně platformy inspirované disco estetikou 70. let, na druhé – nám dobře známé traktorové nášlapy. Podzim na úrovni! Masivní podrážky se nacházejí v kozačkách, stejně jako ve velurových sandálech ideálních na párty. Dokonale ladí s rozšířenými kalhotami.

Zápisky divokého západu

Mezi módní obuví na podzim 2022 nemohou chybět kovbojské boty. Kozačky texaského původu osloví ženy, které chtějí alternativu ke klasickým chelsea botám. S lehkým folkovým nádechem budou skvělým doplňkem k džínům, bílé košili a saku. Kromě typických kovbojských bot existují i ​​westernové variace, jako jsou kovbojské vystavěné žabky nebo kozačky s charakteristickými koženými výřezy.