Planet friendly – jak Answear krok za krokem směřuje k odpovědné módě?

Markéta
|
24 listopadu 2021
|
Čtení na 3 minuty
Čtení na 3 minuty

Tyto kroky jsou sice malé pro nás, ale velké pro naší planetu! Podívejte se, jak se různými iniciativami a vědomým jednáním snažíme být stále šetrnější k životnímu prostředí (k čemuž nabádáme i vás).

Móda šetrná k životnímu prostředí

Chceme vám poskytnout rozmanitost a co největší výběr – abyste si mohli svobodně tvořit svůj styl, žít v souladu se sebou samým a prostředím. Nepodporujeme pouze módní trendy, ale také pozitivní chování a zvyky. V reakci na potřeby našich zákazníků, kteří stále více dbají na problematiku etiky a šetrnosti výrobků k životnímu prostředí, pravidelně rozšiřujeme náš sortiment o značky, oblečení, obuv a doplňky, které jsou šetrné k planetě. Jsme rádi, že se stále více značek vzdává přírodních kožešin, používá organické a recyklované materiály, snižuje používání škodlivých látek ve výrobním procesu a snižuje spotřebu vody. Abychom vám usnadnili hledání produktů v duchu udržitelnosti, vytvořili jsme na stránkách obchodu speciální filtr „Planet friendly“, díky kterému najdete věci šetrné k vám a především k naší planetě.

Značka, která vám nabízí Etický šatník

V roce 2020 jsme vytvořili vlastní značku answear.LAB věnovanou silným a sebevědomým ženám, které se nebojí změn. Chceme jim poskytnout široký výběr a zároveň je upozornit, že na jejich módních rozhodnutích záleží. Prostřednictvím kvalitního oblečení chceme našim klientům přiblížit, co nosí, a upevnit ekologicky pozitivní návyky. answear.LAB vytváří malé, limitované kolekce v rozumném množství, využívá potenciál místních výrobců a zaměřuje se na materiály šetrné k životnímu prostředí. V kolekcích značky najdete certifikovanou bavlnu, len, tencel, konopí, ale i polyester z odložených, recyklovaných rybářských sítí. Kolekce Ethical Wardrobe, která je trvale zastoupena v sortimentu značky, byla vytvořena etickým způsobem – celých 90 % jejích prvků tvoří minimálně ze 70 % odolné tkaniny, které co nejméně zatěžují životní prostředí.

Pohodlná doprava pro vás a planetu

Záleží nám nejen na vašem pohodlí, ale také na životním prostředí. Proto k našim zásilkám přistupujeme s patřičnou péčí – jde přece o to, abychom nevytvářeli nový nepotřebný odpad, který může být navíc náročný na zpracování. Objednané produkty se k vám tedy dostanou v certifikovaných obalech, vyrobených díky procesu recyklace. Používáme polymailové zásilky, které minimálně z 80 % tvoří recyklované materiály, především spotřebitelský odpad, a kartonové krabice vyrobené z recyklovaného papíru s certifikací FSC MIX. To znamená, že minimálně 70 % sběrového papíru použitého k jejich výrobě tvoří dřevo z lesů certifikovaných FSC®. A co víc, všechny produkty zahrnuté v jedné objednávce se k vám dostanou v jednom balení – tak, aby se minimalizovala uhlíková stopa a omezilo se vytváření zbytečného odpadu.

Věříme, že činy ve prospěch naší planety jsou základem odpovědného podnikání. Neustále pracujeme na řešeních, která co nejvíce sníží dopad módního průmyslu na přírodní prostředí. Po malých krůčcích jdeme za svým cílem.