Top 5 doplňků pro jaro 2023

Markéta
|
29 března 2023
|
Čtení na 3 minuty
Čtení na 3 minuty

Malé věci, velké změny. Vstupem do nové sezóny máme hlad po nových věcech. Dbáme na detaily, užíváme si barvy a nové, inspirativní střihy – včetně těch, které dokážou zpestřit vzhled. Tady je 5 nevšedních jarních doplňků, u kterých jsme prozkoumali nejnovější trendy na módních molech a výběr nejlepších značek.

Nová úroveň podpatků

Jaro je především o experimentování, tak proč nezačít u nohou? Konkrétně s botami. Avantgardní, dekonstruované, překvapivé – to je pár slov k popisu jehlových podpatků, které promění nejeden styl. Středem zájmu je podpatek, který se letos na jaře stává krystalickým, lemovaný korálky, metalickými nebo dokonce… zcela měnícími svou podobu, inspirovanými neobvyklými tvary například ze světa sochařství nebo šperků. Tak to je umění!

Zahrada se šperky

Na rozkvetlá poupata na stromech si budeme muset ještě chvíli počkat. Máme ale způsob, jak přimět květiny, aby se ve vašem okolí objevily o něco dříve. Šperky inspirované přírodou vám umožní naplno si užít novou sezónu, potěší oko a jsou osvěžujícím doplňkem každého outfitu. Prsty, uši, zápěstí a výstřihy zdobí motivy kopretin inspirovaných 90. lety, obrovské a třpytivé květinové tvary a jednoduché, dokonce tvarované kovové motivy. Tajemná zahrada květinových šperků otevírá své brány.

Kabelka – viva barva!

Limetkově zelená, růžová nebo třeba oranžová? Zde neexistuje jediná správná odpověď – protože na barvě prostě záleží. Nejzajímavější kabelky pro jaro 2023 zaujmou šťavnatými barvami duhy. Milujeme stále modely, i ty, ve kterých jsou jednotlivé odstíny postaveny vedle sebe pomocí škály více odstínů jedné barvy. Je to zajímavé a kreativní. I když se rozhodnete pro tlumenější outfit, barevná kabelka bude příjemným úvodem do odvážnějších experimentů.

Piruety v balerínkách

Balletcore – pokud sledujete virální mikrotrendy, není vám toto slovo cizí. Balerínky se na přehlídkovém mole MiuMiu objevily už v roce 2018, ale trvalo ještě pár sezón, než tento trend pořádně rozkvetl. Především díky Generaci Z, která prostě miluje předělávat starou estetiku a prezentovat ji novým způsobem. Balerínky ve stylu Mary Jane neboli balerínky s výrazným páskem jsou na jednu stranu minimalistické a klasické a na druhou lehce nostalgické. Jejich kouzlo, stejně jako pohodlnost, se jim nezapře. Skvěle se budou hodit k minišatům nebo džínám po kotníky.

Druhý život rybářova klobouku

I když by se mohlo zdát, že éra bucket hat skončila, zdání může klamat. Klobouk spojený s bláznivými 90. léty a rybářskými výpravami tu s námi zůstává déle – a to je dobrá příležitost vyzkoušet si ho a zalíbit si ho. Nezbytná součást každé dovolené letos na jaře nabývá překvapivých podob. Ostrá bavlna s potiskem, džínovina a mančestr, háčkované copy, prošívání, a v neposlední řadě kontrastní krajka a tyl, který zdobí překrývající se okraj… Je z čeho vybírat!