Vánoční přípravy – oblečte svůj domov do slavnostního šatu

Markéta
|
23 prosince 2022
|
Čtení na 3 minuty
Čtení na 3 minuty

Je zde opět ten čas. Za chvíli si sedneme k vánočnímu stolu, abychom si odpočinuli a užili si chvíle se svými blízkými při světle vánočního stromku, vůni perníčků a zvuku vánočních písniček. I když jsou to hlavně lidé, kteří v tomto období vytvářejí kouzelnou atmosféru, váš domov by v tom rozhodně neměl zaostávat.

Jehlová královna Vánoc

Zazařte! Vánoční stromek je nezbytností, a často nejkrásnější sváteční ozdobou. Nejen děti, ale i dospělí se těší na to, jak jej každý rok odívají do nejrůznějších šatů. Jak zdobíte vánoční stromek vy? Tento úkol vyžaduje skutečnou kreativitu a dekorační schopnosti. DYI ozdoby, oříšky, sušené plátky pomeranče, ale známe i různé jiné, propracovanější vánoční stromky. Možností je nespočet. Pokud chcete, aby byl váš vánoční stromeček trendovější, sáhněte po kvalitních ozdobách, vydrží vám mnoho let. Nás zaujaly návrhy špičkových dánských interiérových značek: OYOY, Bloomingville nebo Madam Stoltz. Jejich výrobky jsou vyrobeny z přírodních materiálů jako je dřevo, bavlněné tkaniny nebo sklo. Vyznačují se skandinávskou jednoduchostí, kombinující prvky klasiky a moderny. Kolekce obsahuje skleněné koule v tradičních odstínech zlaté a červené, jakož i ozdoby bohatě zdobené krajkou a flitry, které elegantně doplní každý interiér. Ti, kteří se raději rozhodnou pro méně pompézní zdobení, si mohou na vánoční stromeček zavěsit cukrovou třtinu nebo dřevěné ozdoby podobné louskáčkům, či šoupolenky z kukuřičného šoupolí. Zlatem či stříbrem zdobené figurky budou také originálním vánočním dárkem pro dospělé, děti a sběratele.

Kolem vánočního stolu

Stůl je ústředním místem, kolem kterého se o Vánocích shromažďujeme, takže si zaslouží zvláštní pozornost, nejen pokud jde o výběr vánočních dobrot. Chcete-li podtrhnout atmosféru prosincových dní a oslavit blízkost s rodinou, vytáhněte elegantní nádobí. Nejoblíbenější barvou je bílá, která evokuje čistotu a bělost sněhu. Příliš klasické? Můžete také zvážit další možnosti v méně standardních barvách se slavnostními motivy. Ohlédněte se například po porcelánových zázracích v odstínech červené a zlaté od Villeroy & Boch. Vánoční kolekce značky nemá nouzi o velké a dezertní talíře a rovněž kávové soupravy.

Slavnostní chutě a vůně

Bez doplňků si Vánoce neumíme představit. Například svíčky mohou vytvořit slavnostní atmosféru v celém domě. Najdete je ve vánočních ozdobách, lucernách nebo u vánočního stolu. Jejich kouzelná záře a teplo oživují interiér bez ohledu na počasí venku, a jejich vůni bychom chtěli udržet v našem domě pokud možno co nejdéle. Při výběru vonných svíček se vyplatí sáhnout po sójových svíčkách, které zavoní příjemným, ne přehnaným aroma, a zároveň budou zdravější než tradiční parafínové svíčky. Navíc, jakmile vyhoří, jejich sklenice mohou být použity jako skladovací nádoby na malé předměty. Každý si spojuje Vánoce s jinou vůní: mohou to být mandarinky, vůně čerstvě napečených perníčků, horká čokoláda nebo svařené víno. Škála „vánočních“ vůní je obrovská a určitě si každý najde tu svou.

Vánoční ozdoby v celém domě

Nic vás nedostane do nálady víc než pohled na vánoční ozdoby, které na vás číhají z každého zákoutí vašeho domova. Takže když připravujete svůj domov na Vánoce, nezapomeňte na dveře, schody, komody či parapety. Dokonce i několik smrkových větví ve skleněné láhvi nebo svícen ve tvaru perníkové chaloupky stačí k tomu, aby prostor vynikl a zpříjemnil naše vánoční večery doma.