Vše o seriálech – nové pořady, které budeme sledovat letos na podzim

Markéta
|
08 října 2021
|
Čtení na 2 minuty
Čtení na 2 minuty

Je čas na zachumlání se pod deku, horký čaj a… návykové sériály, které vám pomohou přežít až do jara. Zde je 5 nových inscenací, které se pravděpodobně stanou hitem této sezóny.

Scény z manželského života

Podle mistrovského díla Ingmara Bergmana z roku 1973 byl natočen seriál. Scény z manželství znovu představí klasický příběh lásky, nenávisti, touhy, monogamie, manželství a rozvodu, tentokrát ale z pohledu moderního amerického páru v podání Jessicy Chastain a Oscara Isaaca. Seriál pro lidi, kteří se nebojí obtížných témat a bolestivé reality.

Premiéra: 13. září na HBO GO

Dr. Death

Případ doktora Christophera Duntsche šokoval Ameriku před několika lety. Tento arogantní psychopat v lékařském plášti zabil nebo zmrzačil mnoho svých pacientů. Není divu, že si vysloužil přezdívku „Doktor Smrt“ a skončil ve vězení s doživotním trestem. Jak se to stalo, vypráví napjatý a dobře udělaný seriál „Dr. Smrt.“ Joshua Jackson hrál roli Duntsche a je nominován na Oscara, Emmy a tři vítězové Zlatého glóbu Alec Baldwin a Christian Slater. Zarezervujte si čas na 8 epizod!

Premiéra: 15. září, CANAL + Online

Půlnoční mše (Midnight Mass)

Pokud se rádi bojíte dlouhých podzimních večerů, navštivte Netflix a jeho nejnovější produkci. Jméno Mike Flanagan, který je mimo jiné zodpovědný za „The Haunted House on the Hill“, vám zaručí neuvěřitelné vzrušení, které vám zajede pod kůži. V „Půlnoční mši“ se setkáte s charismatickým knězem a místní komunitou žijící na ostrově izolovaném od světa. Zvládnou záhadné, zázračné jevy, které se začnou dít po příchodu nováčka?

Premiéra: 24. září na Netflixu

Nadace (Foundation)

Pokud vás zajímalo, jak by vypadaly Hvězdné války v sériové verzi, odpověď jste už našli. Foundation je příběh o hroutící se galaktické říši a stavbě nové, o manipulaci a moci a nakonec o podstatě lidstva v éře high-tech. Celá věc je vizuálně podmanivá a slibuje, že bude opravdu poutavá. A pokud chcete podzimní večery vyplnit čtením, přejděte rovnou ke zdroji: knihy od Isaaca Asimova, na jejichž základě série vznikla.

Premiéra: 24. září, Apple TV +

Hra na oliheň

Stovky lidí toužících po snadných penězích se přihlásí do „Hry na Oliheň“, která zpočátku vypadá jako neškodná dětská hra. Časem ale zjistí, že v sázce nejsou jen miliony pro vítěze, ale také jejich životy a že ani zdaleka nejde jen o obyčejnou hru. Pokud máte rádi drama a napětí a nevadí vám krev, seriál určitě oceníte. 

Premiéra: 17. září, Netflix