Vystupte ze své sportovní komfortní zóny – jak začít s novým cvičením?

Markéta
|
28 srpna 2022
|
Čtení na 3 minuty
Čtení na 3 minuty

Běháte, plavete, zvedáte činky… Nebo je možná čas na změnu a vyzkoušení něčeho nového? Vyzýváme vás, abyste vystoupili ze své komfortní tréninkové zóny.

Ke zdravému životnímu stylu patří pohyb. Možná jste už našli svůj oblíbený sport, možná ho stále hledáte, nebo jste uvízli ve sportovní rutině a máte pocit, že vám chybí impuls k zahájení nové aktivity. Co vás brzdí? Tréma, nedostatek vhodného vybavení nebo možná motivace?

Proč je rozmanitá fyzická aktivita tak důležitá?

Sportujeme nejen pro své tělo, zdraví a kondici. Trénink nám má přinášet radost, nové podněty a rozvíjet nás. Proto nemůže být nudný. Přiznejme si, že stejná trasa ujetá na kole po stykrát nebo identická sestava silových cviků je sotva fascinující. A přece se vyplatí rozvíjet a zkoušet nové věci! Rozmanitost fyzických aktivit nám umožňuje nejen dostat se z tréninkové rutiny. Především umožňuje všestranný rozvoj našeho těla a naší kondice. Posilujeme svaly, vytrvalost, flexibilitu, rozvíjíme rychlost a kondici.

Jak měníte svůj tréninkový režim?

Nejprve si položte otázku, co v současnosti trénujete, které části těla posilujete a na čem ještě potřebujete popracovat. Pokud si obvykle vybíráte intenzivní spalovací tréninky, proč je nedoplnit o cvičení se zátěží? Běháte, plavete nebo jezdíte na kolečkových bruslích? Nebo chodíte na skupinová cvičení, například energickou zumbu? Vašemu tělu mohou chybět i klidnější cvičení, jako je pilates, decentní strečink nebo jóga, které často zanedbáváme. Prázdniny a teplé dny jsou ideální pro zahájení nových aktivit, zejména venku. Již zmiňovaná jízda na kolečkových bruslích a kole nestačí. Můžete si vyzkoušet nordic walking, jít na lezeckou stěnu, zahrát si tenis nebo golf.

Co takhle vyzkoušet něco nového v posilovně?

Posilovny a fitness kluby patří mezi nejoblíbenější místa, kde pracujeme na své kondici. Mnozí lidé se však věnují jen jednomu druhu aktivit, například se rozhodnou cvičit jen na strojích nebo navštěvovat stejné hodiny se stejným instruktorem. Čas na změnu! Pociťujete strach, nejistotu? Vyzkoušejte nový typ cvičení s přáteli. Pokud jste se doposud vyhýbali závažím velkým obloukem, vezměte si s sebou další osobu, nejlépe zkušenou, která vám vysvětlí, co máte dělat a jak máte cvičit. Společná aktivita vám pomůže překonat strach z neznámého. Důležitý je i pozitivní přístup. Je nepravděpodobné, že by vás někdo jiný při cvičení kritizoval; nanejvýš vám nabídne podporu. Novou aktivitu můžete také kdykoli ukončit a vrátit se k oblíbeným cvičením.

Najděte si svůj oblíbený sport s Reebok

Pro sportovní všestrannost vás motivuje značka Reebok. S botami Nano X2 s textilním svrškem, který funguje v posilovně i mimo ni, budete moci vyzkoušet nové aktivity. Od dřepů na jedné noze po burpees, od mrtvých tahů po výpady a skoky. Tyto boty vám dodají sebevědomí!