Jak se obléknout do hor v pozdním létě – Michal Hrabec, Running2.cz

Nicole
|
26 srpna 2019
|
Čtení na < 1 minuty
Čtení na < 1 minuty

Konec léta a začátek podzimu je z hlediska volby správné výbavy na hory tím nejhorším obdobím. V okamžiku, kdy vyrážíte z domova je krásně slunečno, teploty stále mohou atakovat třicítky, ale na horách se bude počasí měnit s každou hodinou.

Tričko by mělo být funkční, ale ne běžecké. Trika pro pohyb na horách jsou o něco teplejší a materiál je na omak jemnější, nepůsobí zkrátka tak uměle. I když si na sebe berete triko s krátkým rukávem, tak do batohu přibalte jedno s dlouhým. Bude se hodit, pokud se ochladí, nebo pokud se příliš zpotíte.

COLUMBIA / SALEWA / COLUMBIACOLUMBIA

Pokud nejste vyloženě otužilí, zvolte raději dlouhé kalhoty, případně model s odepínacími nebo rolovacími nohavicemi. Pozor si dejte na to, aby byly z odolného, prodyšného a pružného materiálu. V horách budete potřebovat využít maximální rozsah pohybů a tuhé kalhoty by vám mohly způsobit nemalé problémy nejen při samotném pohybu, ale můžou také při delší túře pěkně podřít kůži.

SALEWA / COLUMBIA / SALEWANIKE

Správné boty jsou hodně otázkou zvyku. Ještě pořád jsou populární klasické pohorky, ale stále více přicházejí do módy nízké sportovní boty, které poskytují daleko větší volnost pohybu a dovolují i běh. Kompromisem pak jsou flexibilní vysoké boty – ty ale ne každému vyhovují, protože občas můžou při popoběhnutí tlačit do achilovky, naopak při chůzi v těžkém terénu tolik nepodpoří kotník.

SALOMON / ADIDAS PERFORMANCE / ADIDAS PERFORMANCEADIDAS PERFORMANCE