Boho Šaty

Boho šaty – jak by měly vypadat?

Nejcharakterističtějšími jarními motivy jsou samozřejmě květiny. Je to také vzor silně spojený s boho stylem, a proto vám květiny umožňují velmi jednoduše vnést do vašeho outfitu atmosféru hippie. Dalším řešením jsou klasické, vícebarevné šaty připomínající louku. Ve stylu boho budou vzory v klidných barvách Země, ale k oživení jarního outfitu poslouží trochu silnější akcenty, kdy boho šaty mohou být například béžové s tmavě hnědými, modrými, vínovými a jasně žlutými květy. Boho šaty by měly mít volný střih ve stylu baby-doll, pak i běžné, ležérní doplňky dobře zapadnou do tohoto stylu. Střih šatů by měl být romantický, kdy se vzdáváme úzkých modelů ve prospěch midi a maxi šatů, silně rozšířených, s nafouklými ¾ rukávy a skromným výstřihem trička.

Boho styl šaty - jak je sladit s doplňky?

Černé boho šaty mají vždy vzdušný, romantický střih, často se jedná o styly velmi jasně odkazující na lidovou módu a květinové vzory jsou obvykle velké, červené růže, tulipány, žluté a fialové krokusy, malé pomněnky. Kombinujte boho styl šaty s elegantními doplňky, ale mohou si zachovat i etnický styl - například si vezměte vintage sametovou kabelku s výšivkami zobrazující růže nebo lehké, večerní pantofle s ozdobnou aplikací ve tvaru květiny.

Bílé boho šaty – klasika boho módy

Ležérní bílé šaty jsou klasikou boho módy. Nejstylovější jsou bílé boho šaty z bavlny nebo lnu, rovného střihu připomínajícího etnickou tuniku, s ozdobným odstřiženým třmenem a širokými rukávy. Existují také bílé, romantické šaty s ozdobným korzetem a silně vrásčitým, rozšířeným spodkem, takový model lze dokonce použít ve formálním stylu. Módní jsou také midi šaty s elastickým pasem, volný svrškem a výstřihem odhalujícím ramena.

Maxi šaty boho – vhodné jako večerní či svatební šaty

Šaty ve stylu boho dokonale zapadají také do zóny večerních a dokonce i svatebních šatů. Jsou romantické, lichotivé a mají spoustu kouzla. Nejčastěji jsou vyráběny z krajek, prolamovaných, vyšívaných nebo květinových potisků. Velmi často jsou zdobeny třásněmi, střapci, peřím nebo flounces, které nejen dodají tvorbě fantazii, ale také vám umožní opticky modelovat postavu. Rustikální maxi boho šaty pro zvláštní příležitosti, jako jsou svatební hostiny, mohou mít záda nebo módní zakončení v podobě krajkového stojatého límce, širokých rukávů, asymetrického střihu nebo otevřených ramen.

Boho šaty dlouhé – slušet vám budou po celý rok

Boho šaty dlouhé můžete nosit prakticky po celý rok, nejlépe se hodí v zimě. Styl boho vytvářejí také tradiční zimní doplňky v pestré podobě. Šátek na krk by měl být vyroben ze silné vlny v hezké, kontrastní barvě k šatům, obzvláště účinné budou šátky, které jsou nebo vypadají ručně vyrobené. Stejná čepice měla by být velká, z masitého úpletu, se zajímavou vazbou. Klobouk lze také nahradit módním kloboukem boho se širokým, měkce skládaným okrajem.